Vásárlásnál használd a 'JATEK' kuponkódot 3% kedvezményhez!

Gamebro.hu
Kategóriák
Gamebro.hu
  • Kategóriák
    • PC játék
    • XBOX játék
    • Nintendo Switch játék
    • Előfizetés, Pontkártya
  • Blog
  • Segítséget kérek
  • Nyereményjáték
  1. Blog
  1. Blog
Vissza
Ajánló: A 10 legjobb Total War játék 2025-ben

Ajánló: A 10 legjobb Total War játék 2025-ben

2025.06.20 17:15

A 10 legjobb Total War játék 2025-ben

A stratégiai játékok világa izgalmas és rendkívül sokszínű. Egyfelől ott vannak a gyors tempójú, adrenalinban gazdag címek, mint a Company of Heroes-sorozat, amelyekben a hangsúly inkább a csapatok epikus összecsapásain van, semmint a gondos, aprólékos tervezésen. Másfelől viszont olyan komplex és komoly kihívást jelentő alkotások is akadnak, mint az Europa Universalis vagy a Crusader Kings, ahol geopolitikai, diplomáciai és vallási döntéseid révén formálhatod a világot és festheted át térképet a saját színeidre.

borito.jpg

„Rendben, akkor most összeházasítjuk a filmes, moziszerű csatákat a mély stratégiai rendszerekkel, és elképesztően jó lesz!” Bár nem állíthatjuk biztosan, hogy pontosan így hangzott az a bizonyos vízió, ami több mint húsz évvel ezelőtt inspirálta a Creative Assembly csapatát, az eredmény magáért beszél. Megszületett a Total War sorozat, a grand strategy műfaj egyik koronázatlan királya. Ha rajongsz az olyan filmekért, mint a Trója, a Rettenthetetlen, Az uralkodó vagy éppen a 300, és ma éppen stratégiára vágysz, érdemes lehet belekezdened ebbe a nagyszerű sorozatba. De melyikkel kezdd? Ne aggódj, stratégia-rajongó barátunk – éppen ezért elkészítettük neked ezt a Total War játékok rangsorát.

A Total War játékok rangsora

Készen állsz arra, hogy megmutasd uralkodói és taktikai képességeidet? Fogd a kardodat, íjadat, muskétádat, hívd össze a lovasságot és az elefántokat, és ne feledd: a világ nem fogja meghódítani magát! Először utazzunk vissza a történelem mélyére…


10. Total War Saga: Troy

1.jpg

Minden Brad Pitt-rajongótól és az ókori görög mitológia szerelmeseitől elnézést kérünk, de a Total War-sorozat toplistáját 2025-ben a Total War Saga: Troy nyitja. Ahogy neve is jelzi, ez a játék a legendás trójai háború kellős közepébe repít minket, ahol Trója városa és a görög államok csapnak össze. Bármelyik frakciót választod is, a gazdaság, a diplomácia és természetesen a hatalmas ütközetek irányítása a te kezedben van.

Érdekesség, hogy a Troy eltér a Total War-sorozat hagyományosan realisztikus megközelítésétől, hiszen seregeinket mitológiai lények és hősök erősítik, többek között Akhilleusz, Hektór és Párisz is megjelenik a harctéren. Mindezt lenyűgöző zene és gyönyörű grafika egészíti ki, ráadásul a játék világtérképe talán az egyik legszebb, amelyet a sorozat valaha produkált.

Most talán azt gondolod: „Ez nem is hangzik rosszul!” És valóban, a Total War Saga: Troy nem rossz játék, ám sajnos több ponton is megbotlik. A megjelenésekor tele volt bosszantó hibákkal és technikai problémákkal, amelyeket még a legtürelmesebb játékosok is nehezen viseltek. Emellett a történelmi hitelesség és a mitológiai elemek keverése sem aratott osztatlan sikert a hardcore rajongók körében – bár a Creative Assembly később frissítésekkel igyekezett javítani a helyzeten, egy realisztikusabb, „Az igazság a mítosz mögött” kampány bevezetésével.

Végül, ha szereted ügyesen manőverezve a lovassággal megkerülni és elsöpörni az ellenséges íjászokat, lehet, hogy csalódott leszel, ugyanis a Troy egyáltalán nem tartalmaz lovasságot. Ha kimondottan érdekel ez a történelmi korszak, mindenképp tegyél egy próbát, ha viszont nem köt különösen a mitológiai körítés, talán érdemesebb egy másik Total War játékkal kezdened.


9. Total War: Rome II

2.jpg

Ha az ókori hadviselés hallatán a füledben máris ott cseng a legendás „Veni, Vidi, Vici” csatakiáltás, és szemed előtt a római légiók tökéletes formációja jelenik meg, akkor jó eséllyel már találkoztál a Total War: Rome II című játékkal. Ez a Total War-sorozat körökre osztott stratégiai játékainak kilencedik helyezettje, amely i.e. 272-be repít minket, ahol a Római Birodalmat vezethetjük dicsőségre, vagy éppen más frakciókat – például Karthágót, görög városállamokat, vagy akár a Róma ellen küzdő barbár törzseket – irányíthatjuk. Ha Caesar babérjaira vágysz, és szeretnéd leverni a gallok lázadását, a „Caesar in Gaul” DLC segítségével ezt is megteheted.

De akkor mégis miért végzett ennyire hátul a Total War: Rome II a listánkon? Az igazság az, hogy már önmagában is hatalmas kihívás volt kilépni az elődje árnyékából, amely máig az egyik legkedveltebb és legelismertebb Total War-játék. A megjelenés napján ráadásul tele volt problémákkal – gondoljunk csak az alacsony FPS-értékekre a térképen, a végtelenül hosszúra nyúló ellenfél-körökre, melyek alatt akár egy könyvet is végigolvashattál, vagy az időnként éhezésbe fulladó katonákat irányító mesterséges intelligenciára. Bár a Creative Assembly komoly erőfeszítéseket tett a hibák javítására, a TW: Rome II mégis a sorozat gyengébb epizódjai között maradt.


8. Total War: Napoleon

3.jpg

2023-ban nagy várakozás övezte a mozikba kerülő Napóleon-filmet, amely végül nem aratott teljes sikert, és sok rajongót csalódással hagyott hátra. Ha te is közéjük tartozol, és rendelkezel egy nem túl régi PC-vel, akkor sem kell aggódnod – a stratégiai vágyadat még bőven ki tudod elégíteni. Folytatjuk a Total War játékok rangsorát a népszerű Napoleon: Total War címmel, amely a francia forradalom és a napóleoni háborúk korszakát kelti életre látványosan és rendkívül hitelesen.

Néhányan aggódhatnak, hogy az ókorból a modernebb hadszínterek felé mozdulva a Total War elveszti eredeti hangulatát. Való igaz, hogy a csaták jellege megváltozott – jelentős szerep jut a tengeri ütközeteknek, míg a szárazföldi harcokat már puskák, muskéták és ágyúk uralják. A Napoleon: Total War azonban hű marad a sorozat gyökereihez, továbbra is élvezetes, valós idejű taktikai csatákat és összetett, térképen zajló stratégiai játékmenetet kínálva, ahol a gazdaságot és a diplomáciát is neked kell irányítanod. Bár a mesterséges intelligencia helyenként kissé gyengére sikerült, és a játék időbeli fókusza korlátozott, a Napoleon: Total War mégis méltó választás minden stratégia-rajongónak.


7. Total War: Attila

4.jpg

Ha a Total War játékokat a hangulatuk szerint rangsorolnánk, hogy melyik a legsötétebb, legkomorabb és legnyomasztóbb, akkor a Total War: Attila biztosan a lista élén állna. A játék a késő antikvitás kaotikus időszakába repít, ahol a Római Birodalom hanyatlása, népvándorlások és a rettegett hunok megjelenése, élükön Attilával, fenyegetik Európát.

Természetesen a Total War: Attilának is megvannak a maga hibái. A mesterséges intelligencia néha érthetetlen döntéseket hoz, például elhagyja egy jól védhető város falait, hogy a nyílt mezőn ütközzön meg veled. Ráadásul a hunok sokszor már-már legyőzhetetlennek tűnnek, és mintha végtelenül tudnák új seregeiket létrehozni, mintha bekapcsolták volna a csalásokat. Szerencsére a modok ilyenkor segítségünkre sietnek, és lehetőséget adnak, hogy kicsit kordában tartsuk Attila erőit – vagy akár még nehezebbé tegyük a játékot, ha épp különösen mazohista hangulatban lennénk.

Összességében, ha egy sötétebb, intenzívebb Total War-élményre vágysz, ahol úgy érzed, közel a világvége, akkor az Attila tökéletes választás. Komor hangulata és atmoszférája remekül megragadja egy hanyatló világ kétségbeesett küzdelmeit.


6. Total War: Three Kingdoms

5.jpg

Képzeld el, hogy egy ókori hadúr vagy – ambiciózus, hatalomvágyó, és szükség esetén egy kicsit ravasz is. Évek óta nézed, ahogy az uralkodó dinasztia lassan, de biztosan hanyatlik, és most végre eljött a te időd, hogy egyesítsd az országot saját zászlód alatt. Van azonban egy apró bökkenő: nem te vagy az egyetlen ambiciózus hadvezér a környéken, így fel kell készülnöd a véres harcokra és az alattomos politikai intrikákra. Izgalmasan hangzik, igaz? Pontosan ilyen élményt kínál neked a Total War: Three Kingdoms.

A legjobb Total War-játékok listájának egyik legújabb darabja, a Three Kingdoms Kínába visz minket, időszámításunk szerint 190-be, a Han-dinasztia hanyatlásának korszakába. A feladatod nem más, mint hogy egyesítsd az országot, természetesen a saját uralmad alatt. Akárcsak a Troy, ez a játék is kétféle kampányt kínál: egy fantasztikus változatot, ahol a hadvezérek egymaguk kaszabolják át magukat az ellenséges seregeken, és egy jóval valósághűbb verziót a történelem szerelmeseinek. Technikai értelemben ki kell emelni a játék gyönyörű grafikáját és kiváló optimalizációját – olyasmit, amit nem minden Total War-epizód tudott eddig megvalósítani.

Ha tehát stabil belépőt keresel a Total War világába, és vonz az ókori Kína történelme, a Total War: Three Kingdoms egyértelműen az ajánlott cím számodra.


5. Total War: Empire

6.jpg

Listánk feléhez érve egy különösen fontos mérföldkőhöz értünk, így ezt méltón ünnepeljük a Total War: Empire című résszel. A 2009-ben megjelent játék egy meghatározó állomása volt a sorozatnak, jelentősen felrázta az addig megszokott formulát, és ezzel megosztóvá vált a régi rajongók körében – voltak, akik rajongtak érte, mások inkább elutasították.

Ha két szóval kellene jellemeznünk a Total War: Empire-t, akkor azok a „gigantikus” és „úttörő” lennének. Ez volt az első epizód, amely globális szintre lépett: nemcsak Európát, hanem Amerikát és Indiát is bevonta a játékba. A hatalmas térkép és a végtelennek tűnő óceánok bevezették a tengeri hadviselést, amely bár nem lett tökéletes, mégis üdítő változatosságot jelentett a sorozatban. Először szakítva az ókorral, a játék az 1700-as évekbe kalauzol minket, ahol már muskéták és ágyúk uralják a harcmezőt. Természetesen egy ilyen ambiciózus koncepció nem maradhatott technikai problémák nélkül, de ha mindig is arról álmodtál, hogy az egész világ térképe a te színeidben pompázzon, és valódi uralkodónak érezhesd magad, akkor az Empire tökéletes választás számodra.


4. Total War: Rome

7.jpg

Habár az Empire jelentős korszakváltást hozott a sorozat életében, az igazi áttörést mégis a Rome: Total War jelentette. Fiatalabb olvasóink talán nehezen tudják elképzelni, mekkora ugrást jelentett a korábbi, félig 2D-s, sprite-alapú grafikák után a Rome teljesen 3D-s világa. Egyszerűen lenyűgöző volt. A filmszerű kamerakezelésnek köszönhetően a csaták igazi epikus élménnyé váltak. Játékmenetét tekintve a Rome olyan újdonságokat vezetett be, mint a morál- és fáradtságrendszer, a formációk precízebb kezelése és a továbbfejlesztett ostromok. Ráadásul, ha meguntad a Római Birodalmat, rengeteg más játszható frakció is rendelkezésedre állt – miután persze legyőzted őket.

Megállja még ma is a helyét a Rome: Total War? Az igazság az, hogy már kevésbé. A játék lassan két évtizedes, és bizony meglátszik rajta. Ennek ellenére, ha ki szeretnéd próbálni azt, amit sok rajongó a „valódi Total War-élményként” emleget, beszerezheted olcsón a teljes kiadást, vagy egy kicsit többet áldozva rá válaszd a modernizált Rome Remastert.


3. Total War: Shogun 2

8.jpg

Toplistánk dobogójára érkeztünk a Total War: Shogun 2-vel, amely az eredeti Shogun spirituális utódja – azé a legendás játéké, amely megalapozta a TW-sorozatot és Creative Assembly hírnevét, mint a grand strategy műfaj koronázatlan királyáét. Érdekesség, hogy a fejlesztőknek tíz évre és öt másik Total War-epizódra volt szükségük ahhoz, hogy végre újra visszatérjenek Japán feudális korszakába, a szamurájok, nindzsák és legendás klánháborúk világába.

Természetesen tíz év bőven elegendő volt ahhoz, hogy minden elemében továbbfejlesszék és kibővítsék az eredeti alkotást. A Shogun 2 látványos, teljesen 3D-s grafikával és gyönyörűen kidolgozott japán térképpel kápráztatta el a játékosokat. Emellett gazdagabb narratívát kínált, látványos átvezetőkkel és karakterközpontú történetekkel – ezek hiányoztak az eredeti Shogunból. És akkor még nem is beszéltünk a továbbfejlesztett mesterséges intelligenciáról, a kifinomultabb diplomáciáról, a testreszabható egységekről, valamint a valódi képességfákkal rendelkező tábornokokról. Habár talán nem ez a valaha készült legjobb Total War-játék, a Shogun 2 mégis az egyik legerősebb belépési pont, különösen, ha rajongsz a japán kultúráért.


2. Total War: Warhammer III

9.jpg

Talán benned is felmerült már a gondolat: „A Creative Assembly remekül bánik a realitással, néha pedig belecsempész egy kis fantasy-elemet, de mi lenne, ha teljesen fantasy-módba kapcsolnának?” Nos, töprengened sem kell tovább, mert a válasz már itt van előttünk: ez a Total War: Warhammer III! Ez a játék, amelyet a legendás Games Workshoppal közösen alkottak meg, az epikus fantasy TW-trilógia harmadik fejezete, és büszkén foglalja el toplistánk második helyét.

A Warhammer Fantasy univerzumának teljes bemutatása jóval túlmutat e szöveg keretein, így leegyszerűsítve annyit mondhatunk: a Total War: Warhammer III és annak két epikus elődje egy élénk, ám rendkívül veszélyes világba repítenek, ahol törpék, ogrék, démonok, élőholtak, sárkánygyíkok és egy sor más sötét fantasy lény hadseregeit vezetheted győzelemre. Aggodalomra semmi ok: a játék továbbra is hű marad a sorozat gyökereihez, így látványos, moziszerű csatákra, komoly stratégiai döntésekre és egy hatalmas, meghódításra váró világra számíthatsz.


1. Total War: Medieval II

10.jpg

Aligha okozunk ezzel bárkinek is meglepetést: a Total War-sorozat koronáját kétségkívül a Medieval II: Total War érdemli ki. El kell ismernünk, hogy ebben valószínűleg némi nosztalgia is közrejátszik, hiszen ez a játék lassan már két évtizedes, és sokan gyermekkori emlékeinket idézzük fel vele. Ennek ellenére a Medieval II valóban a klasszikus „régi, de arany” kategória tökéletes példája.

A középkorba kalauzol minket – egy korszakba, amely a nagy keresztes hadjáratokról, lázadásokról, gyarmatosításról és véres feudális viszályokról híres –, így kötelező darab minden olyan játékosnak, akinek kedvencei közé tartozik a Rettenthetetlen vagy a Mennyei királyság című film. Rengeteg változatos nemzet seregeit vezetheted, sőt, a fantasztikus Kingdoms kiegészítővel még több lehetőség nyílik meg előtted. És ha valaha megunnád az alapjáték tartalmát, a Medieval II legendásan aktív modding-közössége rengeteg további élményt garantál – akár újabb két évtizedig is eljátszhatsz vele, vagy legalább addig, amíg megérkezik a Medieval III.

Fontos azonban megjegyezni, hogy a Medieval II komplex rendszerei sok olyan elemet tartalmaznak, amelyeket későbbi játékokban leegyszerűsítettek, így a sorozat egyik legkomolyabb kihívást jelentő része maradt. Ha viszont olyan játékot keresel, amely próbára teszi stratégiai képességeidet, előre kell tervezned, ugyanakkor garantáltan élvezetes marad, akkor a Medieval II: Total War a lehető legjobb választás.


Kedves taktikusok és diplomaták, ezzel végére értünk a Total War-játékok toplistájának, amelyeket játékélményük alapján rangsoroltunk. Elismerjük, hogy néhány helyezésünket talán befolyásolta egy-egy történelmi korszak iránti személyes rajongásunk. Neked hogyan nézne ki ez a lista? Melyik játékot sorolnád előrébb vagy hátrébb? Van olyan Total War játék, amely szerinted kimaradt, pedig minden elvárásnak megfelel? Oszd meg gondolataidat velünk, és legyen szerencséd a következő ostromod során!

Vissza
Vásárlói fiók
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Profilom
  • Kosár
  • Kívánságlistám
Információk
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Fizetési módok
  • Cégadatok
Hasznos linkek
  • Gamebro Blog
  • Tudástár (Súgó)
  • Gyakran Ismételt Kérdések
Gamebro - videojáték webshop

Gamebro Tiktok oldal Gamebro Facebook oldal Gamebro Instagram oldal

Kövess minket a közösségi médiában!

Árukereső.hu Árukereső.hu
simplepay_hu_v2
Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz
  • PC játék
  • XBOX játék
  • Nintendo Switch játék
  • Előfizetés, Pontkártya
  • Blog
  • Segítséget kérek
  • Nyereményjáték
Belépés
Regisztráció
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.
A működéshez szükséges cookie-k döntő fontosságúak a weboldal alapvető funkciói szempontjából, és a weboldal ezek nélkül nem fog megfelelően működni. Ezek a sütik nem tárolnak személyazonosításra alkalmas adatokat.
A marketing cookie-kat a látogatók weboldal-tevékenységének nyomon követésére használjuk. A cél az, hogy releváns hirdetéseket tegyünk közzé az egyéni felhasználók számára (pl. Google Ads, Facebook Ads), valamint aktivitásra buzdítsuk őket, ez pedig még értékesebbé teszi weboldalunkat.
Az adatok névtelen formában való gyűjtésén és jelentésén keresztül a statisztikai cookie-k segítenek a weboldal tulajdonosának abban, hogy megértse, hogyan lépnek interakcióba a látogatók a weboldallal.
A személyre szabáshoz használt cookie-k segítségével olyan információkat tudunk megjegyezni, amelyek megváltoztatják a weboldal magatartását, illetve kinézetét.